Çelik Rafların Avantajından Siz De Faydalanın

çelik raf, çıkma çelik raf, çelik raf sistemleri

Depolama ve arşivleme işlemleri için kullandığımız sistemler çelik raf sistemleridir. Ve kullanımları oldukça yaygındır. Ürünlerin barındırılması ve stoklanması için her zaman ihtiyaç duyulur. Sadece depolama ve arşivlemede değil, gıda ürünlerinin teşhiri, teknolojik ürünlerin teşhiri ve birçok ürünün teşhiri için çelik raflara ihtiyaç duyarız. Peki çelik raf sistemleri bize ne kolaylıklar sağlar.Çelik rafları üreten ve ölçümünü yapan mühendisler belirli standartlar belirlemişler ve buna göre ölçümler ve ebatlar ortaya çıkarmışlardır. Fakat bu ebatlardan daha farklı boyutlarda çelik rafa ihtiyaç duyabiliriz.

çelik raf, çıkma çelik raf, çelik raf sistemleri

İstediğimiz raf boyutunu bu işi üreten kişilere özel olarak belirtip yaptırabiliriz.Özellikle marketlerde müşterinin malzemelere kolay ulaşması ürünleri  satılması için en önemlidir. Çelik rafların ürüne ulaşmadaki kolay dizaynı bu rafları market ve bakkallarda vazgeçilmez kılar. Çelik rafların 2. El satış piyasası da oldukça fazladır. 2. El raf fiyatları çok uygun fiyatlarda spotçularda oldukça uygun fiyatlara satılmaktadır. Ayrıca çıkma çelik raf satmak istediğimizde alıcısı da oldukça fazladır. 2. El çelik rafınızı satın aldıktan sonra herhangi nedenden dolayı bu rafın kullanımını sona erdirmiş ve satmak istiyorsanız çok rahat alıcı bulursunuz . Eğer aldığınız rafı aldığınızda zaten 1. El değilse daha çok kar edersiniz. Çünkü aldığınız 2. el çıkma çelik raf 1000 liralık piyasası varsa satacağınız zaman da aldığınız zamanınkine yakın bir piyasayla satarsınız.

Bir önceki yazımız olan İKİNCİ EL AĞIR YÜK RAFLARI DEPOLARIN YENİ GÖZDESİ başlıklı makalemizde ağır yük rafları ve ikinci el ağır yük rafları hakkında bilgiler verilmektedir.