Hurda Fiyatları Neye Göre Değişir?

hurda fiyatları, hurda

Hurda fiyatlarını ülkemizde demir-çelik konusunda hatırı sayılır büyüklükte olan fabrikalar tarafından belirlenmektedir. Bu fabrikalar Karabük’te bulunan Kardemir Demir- Çelik fabrikası, İskenderun da bulunan İsdemir fabrikası ve Zonguldak da bulunan Erdemir fabrikalarıdır. Bu fabrikalar düzenli olarak hurda fiyatlarını açıklamaktadır. 6 Farklı grupta yapılan hurda fiyatları açıklaması ile hurda piyasası kontrol altında tutulmaktadır. Hurdanın değerine göre belirlenen bu gruplar hurda sektöründe serbest olarak çalışan kişilerin belirli bir fiyat aralığında alım satım yapmasını sağlamaktadır. Görünürde serbest piyasa olarak görülen bu sektör fabrikaların belirlediği fiyatlar ile kontrol altında tutulmaktadır. DKP, DKP Ekstra, 1. Grup, 2. Grup, 3. Grup ve Talaş olarak gruplandırılarak hurda fiyatları açıklanmaktadır. Hurda fiyatları 0.655 TL/KG ile 0.355 TL/kg fiyat aralığında değişmektedir.

hurda fiyatları, hurda

Elinizde bulunan metalin yukarıda saydığımız fiyatları açıklanan metal gruplarından hangisine girdiğine göre fiyatları değişmektedir. Hurda sektörü günümüzde giderek büyümektedir. İnşaat sektörünün hızlanması, büyük yapıların yapımına başlanması hurda sektörünün değerini arttırmaktadır. Bu sektörün düzenli bir şekilde büyümesini sağlamak, ülke ekonomisine büyük katkılar sağlanmasına yardımcı olacaktır. Çünkü metallerin yer altı kaynaklarından çıkarılması ve bu kaynakların sınırsız olmaması geri dönüşüm sektörünün önemini arttırmaktadır. Yapmanız gereken elinizde bulunan ya da yakın çevrenizde olan hurdalardan hem maddi kazanç sağlamak hem de ülke ekonominize kazanç sağlanması için satmaktır. Bunun için firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kablo ve Bilgisayar Hurdası Alım Satım İşleri başlıklı makalemizde bilgisayar hurdası, Hurda alım satım ve kablo hurdası hakkında bilgiler verilmektedir.