İKİNCİ EL AĞIR YÜK RAFLARI DEPOLARIN YENİ GÖZDESİ

ikinci el ağır yük rafları, ağır yük rafları

İnşaat alanları, depo ve sanayi bölgelerinde oldukça kullanışlı olan ağır yük rafları tercih edilen her alanda kullanılmaktadır. İlk üretiminin yapıldığı zamanda ürünü sıfır olarak almak ekonomik anlamda maliyetli olabilir. Kimilerinin ihtiyacını tam olarak karşılayamayan ya da raf değişikliğine gitmek isteyen kişiler bu ürünleri genellikle çöp alanlarına bırakmaktadırlar. Maden ocaklarından bu yapının ana malzemesinin çıkarılması oldukça güç bir durum olduğu için hurdacılar daha çok metal, demir, çelik ürünlerine yönelmiş durumdadırlar. Çöplerden toplanan veya hizmet alanından sökülerek kullanılabilir olan ağır yük raflarının bakımını ve tadilatını yaparak internet üzerinden veya bulundukları alanda ikinci el ağır yük rafları olarak satışını yapmaktadırlar.

Maliyet açısından daha karlı bir seçenek olarak karşımıza çıkan bu ağır yük raflar genellikle hurdacıların depolarında temiz bir şekilde yer almaktadır. Aynı zamanda satışını yapan firmalar nerede olursanız olun satın aldığınız ağır yük raflarını bulunduğunuz bölgeye gelerek yerleştirme işlemi yapılmaktadır. Deformasyona uğramamış, paslanma ve eğiği bulunmayan temiz ve kullanışlı ikinci el ağır yük rafları maliyeti açısından herkesin gözdesi olmuş ve daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Aynı zamanda bu raflar kullanılacak alana göre belirli ölçü ve yüksekliklerde hazırlanmıştır. Zaman içerisinde oluşan paslanma ve aşınmalara bakım yapılabileceği gibi kullanılmayacak hale gelen ürünleri hurdacılara satarak geri dönüşüme kazandırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İkinci El Raf Fiyatları Ne Kadardır? başlıklı makalemizde ikinci El Raf, İkinci el raf fiyatları ve raf fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.