İKİNCİ EL RAF SATIŞI

ikinci el raf dükkânları, ikinci el raf satışı, İstanbul raf dükkânları

Pazarlama sektöründe toptan ve perakende satış yapan mağazaların iç dizaynında kullanılmak üzere üretilen raflar; çeşitli malzemelerden imal edilmektedir. Uzun ömürlü ve dayanıklı olması en önemli özellikleridir. Her mağaza ya da dükkân için uygun ölçülerde üretilebilen raf ürünleri genellikle metal, çelik, sert plastik ve ahşap malzemelerden oluşmaktadır. Tercih edilecek standa göre üretilmesiyle özellikle küçük mekânlarda çok sayıda ürün sergilemede işe yarar. Market, depo, büfe, mağaza gibi çok fazla mekânda kullanılan raflar ikinci el raf dükkânları ile daha uygun fiyatlara temin edilir. Özellikle İstanbul ‘da ihtiyacınız olan raf sistemleri ve kurulumu için ikinci el raf dükkânı bulmanız daha kolaydır. Hem internet üzerinden hem de mağazalar aracılığıyla ulaşabileceğiniz ikinci el raflar sizi büyük bir maliyetten kurtarır.

ikinci el raf dükkânları, ikinci el raf satışı, İstanbul raf dükkânları

Farklı ürün özelliklerine göre fiyatlandırma yapılmaktadır ikinci el raf satışı metrekaresi 8 TL ile 20 TL arasında değişmekte olup, kullanılan malzemeye işçiliğe ve kullanım amacına göre farklılık gösterir. Özellikle en yaygın kullanım alanı olan çelik raflar montajı yapıldıktan sonra başka bir alanda kullanılmak üzere sökülüp yeniden monte edilebilir. Böylece ikinci el raf almak isteyenlere büyük kolaylık sağlanır. Hastane, okul binaları, kütüphaneler ve arşivler bilinen en yaygın kullanım alanlarıdır.  Alışveriş merkezleri ve mağazalarda da yine en çok kullanılan sınıflandırma aracıdır. İstanbul raf dükkânları kaliteli ürün aradığınızda size pek çok alternatif sunacaktırlar.

Bir önceki yazımız olan İşletmelerde kullanılan raflar başlıklı makalemizde Depo Rafları İkinci El, ikinci el palet rafları ve ikinci El Raf hakkında bilgiler verilmektedir.