İşletmelerde kullanılan raflar

ikinci el raf, ikinci el palet rafları, depo rafları ikinci el

Ülkemizde binlerce işletme tarafından raflar kullanılmaktadır. Raflar sayesinde daha profesyonelce iş hayatı sağlanmaktadır. İşletmelerde kullanılan rafların amacı düzeni sağlamak ve iş yükünü hafifletmektir. Raflar kullanım amacına göre hafif yük rafları ve ağır yük rafları olmak üzere ikiye ayrılırlar. Hafif yük rafları isminden de anlaşılacağı üzere yükte hafif ürünler için tercih edilen raflardır. Ağır yük rafları ise en çok kullanılan ve daha dayanıklı olan raflardır. İşletmeler raf seçimini yaparken ilk önce hangi amaç için kullanmak istediklerine karar verirler ve ona göre raf seçimini yaparlar. Yanlış yapılan raf secimi kazalara neden olabilmektedir. Fakat son zamanlarda işletmeler daha çok ikinci el raf tercih etmektedirler. Bunun nedeni ise daha ucuz olmalarından kaynaklanmaktadır. Eskiden ikinci el raflara fazla güven olmadığından dolayı fazla tercih edilmemekteydiler. Fakat daha sonradan teknolojinin de gelişmesiyle beraber kaliteli raflar üretilmesiyle birlikte insanlar artık ikinci el olmasına rağmen tercih etmektedirler.ikinci el raf, ikinci el palet rafları, depo rafları ikinci el

Genellikle tercih edilen ikinci el raflar arka planda kullanılmak üzere satın alınmaktadır. Örneğin; satın alınan ikinci el palet rafları müşteriler tarafından görünmemektedir. Ya da depo rafları ikinci el olarak tercih edilmektedir. Bunun gibi müşterilere hitap etmeyen bölgedeki raflar genel olarak ikinci el tercih edilmektedir. Sonuç olarak işletmeler tarafından hafif ve ağır yük rafları tercih edilmektedir ve arka planda kullanılmak üzere satın alınan rafların çoğu ikinci eldir.

Bir önceki yazımız olan AVANTAJLI RAF SİSTEMLERİ başlıklı makalemizde 2. el raf alım satım, İkinci el raf alım satım ve raf alım satım hakkında bilgiler verilmektedir.