Kullanım Alanlarına Göre Raf Sistemleri

raf sistemleri, kullanım alanlarına göre raflar, ikinci el raf çeşitleri

Yıllardır kullanılan ve pek çok farklı sektör için tercihler arasında bulunan raf sistemleri, kullanım alanlarına göre farklı çeşitlere sahip olmaktadır. Her sektörde ihtiyaçlar arasında bulunurken, gıda, kıyafet, sanayi sektöründe en çok tercih edilmektedir. Elbette ki yine kullanım amacı, ağırlık taşıma kapasitesi ve görünüm açısından metal raf sistemleri ve ahşap raf sistemleri olarak gruplandırmak mümkündür. Kullanım amacınıza uygun ve kullanım şekillerine uygun raflar tercih etmek istiyorsanız, profil ve tabla kalınlıklarına dikkat ederek, metal raf sistemleri arasında, ikinci el raf sistemleri ürünlerine göz atabilirsiniz.raf sistemleri, kullanım alanlarına göre raflar, ikinci el raf çeşitleri

Ayarlanabilir raf sistemleri

Raf aralıkları, belirlenmiş teknik özellikler ile birlikte ayarlanması mümkün olmaktadır. Tablalar ve profiller kullanılırken, profillerde yer alan delikler ve kanallar sayesinde, raflar arasında bulunan mesafelerin ayarları yapılabilmektedir. Sizlere de monte olarak gönderilecek olan ikinci el raf sistemleri, sizlerin belirlediği raf aralıklarına göre montajı yapılabilecektir. Örnek olarak 5 raf yüzeyi bulunan yani 5 katlı bir raf sisteminin boyu 200 cm ise; ilk kat ile ikinci kat aralığında 50 cm bir alan oluşturabilirsiniz. İkinci ve üçüncü kat aralığında ise 100 cm lik bir aralık şeklinde montajını yapabilir. İsteğe göre üst katı da 25 cm olan iki aralık şeklinde oluşturabilirsiniz.

Ahşap raf sistemleri

Yapı marketlerin, kıyafet ve gıda markerlerinin tercihlerinden olurken, bölme sayısı fazla olması ile tercih sebeplerinden olmaktadır. Konu hakkında diğer bilgilerimize yine web adresimiz aracılığı ile ulaşabilmeniz mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Uzun Ömürlü Depo Rafları başlıklı makalemizde dayanıklı raflar, uzun ömürlü ikinci el depo rafları ve uzun ömürlü raflar hakkında bilgiler verilmektedir.