PALET RAF SİSTEMİ KULLANIM AVANTAJLARI

Palet raflarının kullanımı, çıkma palet raf satışı, palet rafı alım satımı

Lojistik sektöründe taşımacılığın hemen hemen bütün aşamalarında kullanılan paletler, yük depolarında, limanda, trende ve taşımacılığın her basamağında en çok tercih edilen malzemeler içerisinde yer alıyor. Birbirine bağlanmış iki adet palet ızgarasından oluşan paletler, taşınacak ürünün cinsine ve boyutuna göre tahta, plastik ya da çelik malzemeden oluşuyor. Palet raflarının kullanımı; oldukça geniş bir alanı kapsarken, birçok firma palet raf alım satım işlemlerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Depoculukta ve lojistik sektöründe ihtiyaç duyabileceğiniz palet raf sistemleri, sırt sırta raf sistemleri, giydirme depo raf sistemleri ve paletli kayar laf sistemleri vb. farklı sistemlerden oluşuyor.Palet raflarının kullanımı, çıkma palet raf satışı, palet rafı alım satımı

Özellikle otomotiv sektöründe yoğun olarak kullanılan palet rafları, tek yüzlü ya da iki yüzlü olabiliyor. Tek yüzlü palet sistemleri, tek sıra halinde taşınacak ya da depolanacak yükler için daha uygunken, iki yüzlü palet sistemleri yüklerin dizi halinde depolanmasına imkân tanıyor. Kimya ve gıda sektöründe de son yıllarda en çok kullanılan raf sistemlerinden olan çıkma palet raf satışı, birçok firma tarafından gerçekleştiriliyor. Kara yolu, hava yolu ve deniz yolu taşımacılığında en çok tercih edilen palet rafı ihtiyaçlarınızı internet üzerinde palet rafı alım satımı gerçekleştiren firmalar ile bağlantı kurarak, karşılayabilirsiniz. Gıda, soğuk hava depolarında, sezonluk ürün depolamasında paletli drive in raf sistemlerini kullanarak, nitelik bakımından benzer olan ürünlerinizi kolaylıkla depolayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İKİNCİ EL RAF SİSTEMLERİ başlıklı makalemizde İkinci el az kullanılmış raflar, İkinci el ucuz raf sistemleri ve Raf montajı hakkında bilgiler verilmektedir.