Uzun Ömürlü Depo Rafları

uzun ömürlü raflar, dayanıklı raflar, uzun ömürlü ikinci el depo rafları

Kullanılmayan, bir gün bir yere işe yarayacağı düşünülen ve ya ileride kullanılmak üzere eşyaların bekletildiği, saklandığı yerler depo olarak adlandırılırlar. Depolara koyulan eşyalar, sonradan kolay bulunabilmesi, dağılmaması ve kırılıp kirlenmemeleri için çeşitli raf düzeneklerine koyulurlar. Eğer depo bir ev için ufak boyutlarda ayarlanmış, belirli başlı eşyaların saklanacağı bir yer ise, çok büyük raflar gerekmemekte, hatta bazen raf olmadan bile depo düzenli bir şekilde tutulabilmektedir. Fakat büyük, ticari depolar için raflar olmazsa olmazdır.uzun ömürlü raflar, dayanıklı raflar, uzun ömürlü ikinci el depo rafları

Depo Rafları

Çok büyük ve pahalı eşyaların saklandığı, kurumsal firmaların depolarında mutlaka raflar bulunmalıdır. Bu raflar deponun kat yüksekliği ve genel boyutuna göre farklı boylarda olabilirler. Depo rafları ikinci el ve ya sıfır olsun, uzun süreli dayanıklılık düşüncesiyle dizayn edilir ve kullanıcıya sunulurlar. Eğer küçük ve yeni açılan bir işletme ve raflara çok fazla bütçe ayıramayacak bir durum ortada ise, bu şirketin depo rafları ikinci el fiyatlarına göz atmasında ve kendisi için en uygun olanı almasında fayda vardır.

Hangisi Alınır Hangisi Alınmaz

Deponun kat yüksekliği ve genel boyu, şirketin ekonomik kriterleri ve kurulma amacı göz önüne alınarak, uygun yükseklik ve genişlikte, çürümemiş ve tamir görmemiş olması şartıyla depo rafları ikinci el olarak alınıp kullanılabilir. Sıfır, kullanılmamış raflara o anlık bütçesi yetmeyen ve bir süre sonra yenilemeyi düşünen iş sahipleri için ikinci el bu depo rafları iyi bir alternatif olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Raf Seçimi Önem Taşır başlıklı makalemizde kullanım amacına göre raf seçimi, raf nasıl seçilir ve raf seçimi önemli mi hakkında bilgiler verilmektedir.